Mitsubishi electric instaluje obří OLED kouli

marek | Zajímavé využití OLED | 30.6.2011

Mnoho malých dětí i dospělých se touží stát kosmonauty. Většina z nich proto, aby mohli spatřit zeměkouli z vesmíru, nejlépe přímo z Měsíce stejně jako Neil Armstrong. Poněkud umírněnou verzi splnění těchto dětských snů poskytuje návštěvníkům National Museum of Emerging Science v Tokiu, kde byla instalována OLED zeměkoule.

Společnost Mitsubishi Electric pro muzeum vyrobila šestimetrovou OLED kouli, která simuluje planetu Zemi při pohledu z vesmíru. Instalace je zavěšena pod střechou muzea ve výšce 18 metrů nad zemí. Projekt je nazván „Geo-Cosmos“.

Koule se skládá z hliníkové podložky, na které je umístěno 10 362 OLED panelů, jejichž rozměr je 92×92 mm. Díky nejmodernější použité technologii zobrazuje OLED koule pohyb mraků a spoustu dalších efektů založených na meteorologických modelech. Umožňuje to především kvalitní rozlišení OLED panelů, které se pohybuje okolo 10 milionů pixelů, každý pixel má rozměry 3×3 milimetry.

OLED koule je instalována u příležitosti 10. výročí vzniku muzea National Museum of Emerging Science. Kromě firmy Mitsubishi Electric se na výrobě podílely ještě Go and Partners, Inc. a GK Tech Inc.

Zdroj: mitsubishielectric.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (7 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck