Zkušenosti Lumileds s automobilovým průmyslem

Tomáš | Zajímavé využití LED | 21.7.2015

LED osvětlení v automobilovém průmyslu zaznamenalo v posledních letech obrovský nárůst, ovšem dle generálního ředitele společnosti Philips, Pierre-Yves Lesaicherre, stále k hlavním výrobkům patří halogenové a xenonové osvětlení. Automobilové produkty představují celých 60% tržeb společnosti Philips Lumileds a v roce 2014 tento trh narostl o 30%.

LED osvětlení představuje řešení pro automobilky, které se zaměřují na nižší emise a spotřebu. Což jsou hlavně výrobci elektromobilů, či hybridních automobilů. LED nalezneme nejčastěji u brzdových a směrových světel a pak hlavně jako doplňkové osvětlení pro tzv. celodenní svícení (DRL).

Dle dodatku Pierre-Yves Lesaicherre, jsou však halogenové žárovky stále nejprodávanějším artiklem v automobilovém segmentu. Tomu nahrává zvláště vysoká pořizovací cena LED produktů. Navíc u čínských a severoamerických automobilek došlo k určité  renesance xenonových HID lamp, takže zatím do vývoje LED světlometů příliš neinvestují.

Důvodem pomalejšího přijetí moderní technologie v automobilovém průmyslu, je také určitý konzervatismus automobilových výrobců, kteří nechtějí zkoušet nové technologie s novými neprověřenými dodavateli. Problém expanze výrobců LED technologií pramení z vysoké finanční náročnosti a delší doby návratnosti investic.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (3 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck