Zaoceánské parníky šetří náklady přechodem na LED osvětlení

Tomáš | Zajímavé využití LED | 3.3.2015

Společnost Royal Philips dokončila projekt přeměny 50W žárovek na 7W LED osvětlení u 10 zaoceánských parníků společnosti Costa Cruise. Na celou renovaci bylo použito neuvěřitelných 300 000 LED svítidel, které pomohou uspořit neuvěřitelných 60% nákladů za osvětlení a tak výrazně snížit uhlíkovou stopu.

Elektrické osvětlení na palubě je poháněno silnými dieslovými motory, které emitují velké množství CO2, výměna za úspornou LED technologii pomůže snížit emise až o 30000 tun v souladu s plány ekologické odpovědnosti společnosti, prezentovanými v roce 2014. Dle vyjádření Stefanie Lallai, ředitelky společnost Costa Cruise, představuje spolupráce se společností Philips další krok v odpovědné a ekonomické politice společnosti.

Na paluby lodí byly instalovány dva produkty společnosti Philips MasterLED a CoreProLED, vyznačující se vysokou kvalitou bílého osvětlení, které nikterak nedráždí a neunavuje oči pasažérů a vytváří příjemné prostředí. Použité osvětlení se mimo jiné také vyznačuje zvýšenou dobou trvanlivosti okolo 40 000 hodin provozu.

Dle vyjádření Nicola Kimma, vedoucího udržitelnosti rozvoje ve společnosti Philips, se cestování lodí stává, i díky LED technologii, nejekologičtějším způsobem dopravy ze všech dostupných forem.

Přeprava zaoceánskými loděmi představuje potenciální dopravní prostředek budoucnosti, kdy v roce 2018 je očekáváno překročení hranice 24 000 000 cestujících s objemem tržeb 33 mld. EUR (924 mld. Kč).

Zdroj:  ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck