Reklama

 

Výzkumníci z Japonska přichází s LED displejem na kůži

Tomáš | Zajímavé využití LED | 25.4.2018

Světlo světa spatřil nový ultratenký elastický displej, který lze jednoduše nosit na kůži. Díky integrovanému elektrokardiogramu může displej jasně znázorňovat průběh srdeční aktivity a ten zasílat do cloudového systému.

Na vývoji této zajímavé inovativní technologie spolupracovaly průmyslové organizace a tokijská technologická fakulta, vedená profesorem Takao Someyou.

Novinka tak předznamenává budoucí vývoj polovodičové technologie. Ta je již nyní schopná minimalizovat snímací a vysílací zařízení, a  tak do budoucnosti přinést efektivní sledování nemocných či starých občanů.

Nový integrovaný systém kombinuje flexibilní deformovatelný displej s lehkým senzorem, který je složen z prodyšné elektrody a bezdrátového komunikačního modulu. Lékařské údaje měřené čidlem, jako je například elektrokardiogram, lze buď bezdrátově odeslat do smartphonu pro prohlížení, nebo do cloudových úložišť a následně pracovat se získanými daty.

Zajímavostí je schopnost displeje se roztáhnout až o 45% své původní velikostiNová struktura displeje zamezuje jakékoliv ztrátě pixelů a napětí mezi spoji při jeho zvětšení. Rovněž disponuje také vyšší odolností proti opotřebení. 

Nanomeshový senzor, který je v displeji použit může být nošen cca týden aniž by způsobil zánět nebo otok ruky.

Nového produktu by se ráda komerčně chopila společnost DNP, která by ho chtěla během 3 let uvést ve vylepšené verzi na trh.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (1 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck