Virtuální AR brýle debutují v opeře

Tomáš | Věda,Zajímavé využití LED | 1.8.2022

Studenti z Jihokorejské univerzity Hongik vyvinuli přepracované operní brýle z 19. století, které využívají technologii AR k ponoření diváků do představení na Broadwayi. Zařízení je kompatibilní s oblíbenými představenémi jako Wicked, Aladdin, Cats, Mamma Mia a Frozen.

Nové AR brýle René se vyznačují hrstkou jedinečných funkcí navržených pro vylepšení živých vystoupení. To zahrnuje dva světelné senzory okolního prostředí schopné promítat efekty na pozadí jeviště v reálném čase. Mohou být také použity ke změně barvy kostýmu herce a vizualizaci živého mluveného zvuku během představení. Zajímavá je také instalace nastavitelné lupy, která uživateli umožňuje přiblížit si výkon pro lepší pohled. Podle týmu lze brýle také použít k navádění uživatelů na sedadla a ze sedadel, k přihlášení na představení a interakci s herci.

Kromě vizuálů nabízí René také několik zajímavých možností pro ovládání vašeho zvukového zážitku. Snímač zařízení umožňuje upravit hlasitost určitých zvukových prvků. Uživatelé si mohou kdykoli vybrat, jaké zvuky chtějí upřednostnit, jako je hudba nebo hlas herce.
Brýle René AR si lze na představení na Broadwayi zapůjčit prostřednictvím pokladny TKTS. Zatímco diváci jsou povinni zařízení na konci představení vrátit, mohou si ponechat vlastní řemínek s návrhy jejich příslušného představení na Broadwayi. Jednorázové vložky na obličej slibují hygienický zážitek pro každého nositele.
Zdroj: ledinside.com
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (1 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck