Varšavský mrakodrap osvětlují LED

Společnost Philips Lighting osvětluje novou varšavskou chloubu, druhý nejvyšší polský mrakodrap, nacházející se v obchodní čtvrti v centru Varšavy

Osvětlení tohoto kolosu zajišťuje přes 88000 LED svítidel technologie Philips Colour Kinetics, která je nainstalována až na vrchol mrakodrapu do výšky 220 metrů, což je největší instalace těchto svítidel ve střední a východní Evropě.

Horní část budovy ve výšce 160 metrů je potažena dominantními 2 patry LED svítidel iColor Flex o celkové ploše 5500 m2 (71 metrů dlouhá a 39 metrů široká instalace). Tyto LED dokáží vytvářet fascinující světelné obrazce. Díky programovatelnému řídícímu systému celého osvětlení, tak při slavnostním odhalení vítal diváky obrovský nápis “I love Warsaw” (miluji Varšavu).

Střecha budovy je pokryta vykonnými Philips ColorGraze MX a věže budovy jsou osazeny Philips ColorReach Powercore. Na osvětlení podélných a horizontálních částí budovy bylo použito na 1 km iColor Flex se speciálně upraveným širokým rozptylem světla, viditelným z více stran.

Dle vyjádření ředitele, Philips Lighting pro střední a východní Evropu,  Bogdana Rogaly, technologie Colour Kinetics osvětluje již mnohé významné budovy a památky, například Empire State Building, London Eye či Gateway of India. Poslední instalace viditelná na kilometry přitahuje obrovský zájem veřejnosti a zvyšuje tak zájem o tuto LED technologii. Rogala dodává, že nový systém přináší až o 75% větší účinnost než běžná osvětlovací technika.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (4 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck