Účinné LED mohou zmírnit smog v Číně

Vlivem průmyslového boomu, zvyšujícího se počtu automobilů, továren a celkovou energetickou náročností systému, se z Číny stává země pod mračny smogu. Tuto nepříznivou situaci popisuje dokument zaměřený na neúnosnost současné smogové situace, nesoucí název ‘China’s Haze: Under the Dome”. Dokument byl vytvořen čínskou TV reportérkou Chai Jing, která se tímto počinem snaží zviditelnit problém znečistění místního ovzduší.

Osvětlení v Číně, dle výpočtů magazínu Ledinside, spotřebuje okolo 17% až 20% elektrické energie, což je nepředstavitelných 1,1 bilionu KWh energie. Vlivem rozšíření energeticky úsporných a účinných LED svítidel by mohla spotřeba poklesnout až o polovinu a snížit spotřebu uhlí o 300 miliónů tun. Přesto však tento typ světelných zdrojů, který by mohl výrazně dopomoci ke snížení smogu, na čínské trhy proniká jen velmi pomalu.

Do značné míry může být vstup úsporných LED žárovek zpomalen faktem, že Čína patří mezi hlavní výrobce klasických žárovek a kompaktních zářivek – více jak 90% celosvětové produkce pochází z Číny. Výrobci zaměření na tento sortiment, tak vytvářejí zaměstnání pro milióny občanů a také významnou měrou přispívají do státního rozpočtu.

Však i přes tento fakt si Čína začíná uvědomovat neúnosnost situace a se zpožděním přijímá opatření k náhradě neúčinných a energeticky náročných běžných žárovek s příkonem nad 60W.

Chai Jing doufá, že šířením dokumentu o současné situaci v Číně, dopomůže k zákaznické touze po kvalitních a účinných LED svítidlech, které ve srovnání se zastaralými typy svítidel mohou představovat první krůčky k částečnému zlepšení smogové situace v Číně.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (8 hlasováno, průměr: 4.50)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck