Tulsa instaluje LED osvětlení na letišti

Jednou z nejvýraznějších výhod LED osvětlení je nízká spotřeba energie. To si uvědomilo i vedení letiště v Tulse, městě ležícím v americké Oklahomě, a rozhodlo se přejít na LED osvětlení ranvejí a pojezdových drah. Od přechodu na LED osvětlení si manažeři letiště v Tulse slibují především nemalé úspory v dlouhodobém horizontu.

Výměna osvětlení bude stát letiště 774 848 dolarů a měla by trvat celý příští rok. Tato částka bude financována z grantu, které letišti přidělila americká vláda v rámci programu na snižování spotřeby energie. Po dokončení výměny osvětlení by mělo letiště ušetřit až 250 000 kWh elektřiny za 25 000 dolarů ročně.

V Tulse věří, že nové LED žárovky budou svítit až 100 000 hodin, zatímco dosavadní klasické žárovky měly výdrž pouhých 1000 až 4000 hodin. K další výměně žárovek by tak teoreticky mohlo dojít až za 23 let.

Proces obměny osvětlení ale bude poměrně náročný. Technici budou muset vyměnit šest až osm žárovek v každém z 2 424 zařízení na okraji ranvejí a pojezdových drahách.

Technici navíc budou po nainstalování nového LED osvětlení provádět pravidelná „předtím a potom“ měření, aby tak dokumentovali, k jakým úsporám reálně dochází. Tyto výsledky budou jistě velmi zajímavé pro případnou proLED argumentaci při budoucích rozhodováních na dalších místech.

Přechod na LED tímto ovšem  v Tulse zřejmě nekončí. Ačkoli došlo v letech 2002 a 2003 k rekonstrukci příletové a odletové haly, při které bylo renovováno osvětlení a využito zářivek, vedení letiště právě uvažuje o přechodu na LED technologie i zde.

Zdroj: tulsaworld.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (4 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck