Toshiba nasvítí Monu Lisu

Tomáš | Zajímavé využití LED | 3.8.2012

Japonská společnost Toshiba dosáhla zajímavého pokroku v téměř dvouleté spolupráci s pařížským muzeem Louvre. Docílila základní dohody, která by měla znamenat průlom v osvětlení interiéru muzea. Dosavadní osvětlení bude v důležitých částech muzea nahrazeno LED osvětlením od Toshiby. Tato moderní a úsporná technologie bude využita například i na takové skvosty, kterými jsou například obraz Mony Lisy nebo díla Jacques-Louis Davida, oficiálního malíře Napoleona I a mnoha dalších.

Nová část dohody potvrzuje prozatím výbornou spolupráci Louvru s Toshibou, která se již nyní pyšní exkluzivním partnerstvím do roku 2023, dokdy zajišťuje osvětlení části exteriéru. LED svítidla Toshiby jsou použita například na osvětlení světoznámé pyramidy nebo Napoleonova nádvoří.

Muzeum díky využití moderní LED technologie ušetří až 73% spotřeby energie, aniž by byla znehodnocena vizuální krása celého objektu. Na modernizaci osvětlení se podílelo mnoho odborníků z řad historiků či konzultantů památkového výboru. Celý proces byl velmi bedlivě střežen a musel splňovat přísná kritéria od tvaru svítidel přes intenzitu osvětlení, jas, barevný tón, až po úhel instalace LED svítidel. Záměrem dané spolupráce bylo spojení japonské technologie s francouzskou elegancí a uměním, což se zatím velmi dobře daří.

Zdroj: ledsmagazine.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (3 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck