Světelná inovace hlavního londýnského nádraží

Tomáš | Zajímavé využití LED | 23.2.2015

Společnost Kemps Architectural Lighting, zaměřená na nabídku designového osvětlení, dokončila společně s pověřenými návrháři ze StudiaFRACTAL, projekt inovace osvětlení hlavního londýnského nádraží Kings Cross station.

Estetická přeměna osvětlení výrazně změnila ráz nádraží a celkovou optickou využitelnost prostoru. Dřívější místo plné spěchu a nervozity se dle vyjádření designérů přeměnilo díky důmyslnému použití přímého a nepřímého osvětlení na oázu klidu, kde se každý procházející rád zastaví.

Při podvečerních hodinách vytváří budova nádraží dominantní pozadí celého prostoru, kde je hlavní důraz kladen na impozantní světelnou scenérii třídy před samotným nádražím.

Společnost Kemps Lighting věnovala speciální pozornost osvětlení pro proslulé nádražní hodiny v horní části budovy. To bylo cíleně vybráno tak, aby minimalizovalo spotřebu a zároveň zvýraznilo zobrazený čas.

Dle vyjádření hlavní návrháře zodpovědného za celou realizaci projektu, Chrise Sutherlanda, byla společnost Kemps vybrána hlavně pro její širokou škálu svítidel, které přesně do daného projektu pasovaly.

Realizace projektu znamenala vůbec první přechod na ekonomické LED osvětlení v rámci veřejné sféry ve Velké Británii.

Zdroj: ledsmagazine.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (6 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck