Společnost ViewSonic představuje domácí LED projektor

Tomáš | Lasery,Zajímavé využití LED | 19.12.2012

Světový poskytovatel počítačových a komunikačních komponentů, společnost ViewSonic, představuje hybridní LED domácí projektor s továrním označením PRO9000, který jako světelný zdroj kombinuje laserové a LED technologie.

Kombinace LED a laseru výrazně prodlužuje životnost tohoto výrobku a to až 4 násobně oproti klasickým výbojkám lampám. Pro9000 je navržen tak, aby vydržel alespoň 20000 hodin provozu a zároveň byl optimalizován po energetické a výkonnostní stránce.

Projektor je konstruován tak, že červené a modré světlo je vyzařováno světelnými diodami a zelené světlo je vytvářeno modrým laserem a zeleným luminoforem. Světlo zkombinované ze všech zdrojů dopadá na světelný procesor o velikosti poštovní známky, který je pokrytý kmitajícími mikrozrcadélky, které vytváří finální promítaný obraz. Tímto postupem jsou minimalizovány různé vady v obraze a je zvýšena i přesnost barev dosažením až 85% NTSC barevného gamutu, tedy o 50% větší spektrum barev než u klasického projektoru s rtuťovou výbojkou.

Mimo to P9000 poskytuje také ohromující kvalitu obrazu díky full HD 1920*1080 (1080p). Nová technologie DarkChip3 poskytuje ostřejší a jasnější obraz, 1600 ANSI lumenů a ultra vysoký kontrastní poměr 100,000:1 pro lepší vykreslení jemných detailů v tmavých odstínech.

Projektor p9000 je osazen dvěma HDMI vstupy, které zabezpečují přenos nejvyšší kvality obrazu a zvuku bez jakékoliv ztráty. Tento vstup je ideální pro všechny soudobé multimediální přehrávače, herní konzole či notebooky a počítače.

Domácí projektor disponuje funkcí okamžité on/off, která zabezpečuje inteligentnější provoz a zároveň snižuje spotřebu energie. Pro9000 dosáhne plného jasu při spouštění jen během pár vteřin a samotné vypnutí projektoru probíhá okamžitě.

Mimo to projektor P9000 nabízí také volbu tzv. eco módu, který jen při nepatrném snížení jasu dokáže prodloužit životnost světelného zdroje až o 50%, snížit spotřebu energie a také hlučnost.

Cena nového projektoru P9000 se pohybuje okolo 4000 dolarů (tedy asi 80 000 Kč).

Zdroj: viewsonic.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (3 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck