Speciální LED osvětlení urychluje léčbu pacientů

Tomáš | Věda,Zajímavé využití LED | 15.8.2016

Masonic Children Hospital University of Minnesota ve spolupráci se společností Philips Lighting se účastní testování nového LED světelného systému, který podporuje přirozené střídání denních a nočních rytmů organismu a tím pomáhá urychlovat léčbu pacientů.

Dlouhodobí pacienti ztrácí kontakt s klasickým střídáním dne a noci, dle vyjádření pediatričky a odbornice na dětský spánek Heleny Molery, právě tyto změny jsou pro tělo potřebné, aby dostatečně odpočívalo a mohlo se správně zotavit.

Nově navržený systém odpovídá dlouhodobému výzkumu dopadu modrého světla na tvorbu hormonu melatonin, který ovlivňuje přirozený spánkový režim. Omezení modrého světla má za následek zvýšenou produkci hormonu usnadňující režim spánku.

Systém mění světlo různých vlnových délek a tím zabezpečuje střídání cyklů, v nočních hodinách se světlo utlumí, aby mohlo tělo dokonale regenerovat. LED systém bude vybaven dálkovým ovládáním, díky kterému si mohou pacienti vytvořit jím blízké světelné prostředí, mimo to lze vykouzlit i barevnou show, která pomůže rozptýlit dlouhé dny léčby.

První nainstalovaný systém je v současné době podroben dlouhodobému testování na 4 dětských pokojích JIP. Zkoumán bude vliv na průběh léčby, spokojenosti dětských pacientů a dalších rozhodných faktorů. Celý projekt je financován skrze soukromé dárce.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck