Solární LED osvětlení autobusových zastávek

I-SHELTERKanadská firma Carmanah oznámila, že bude dodávat pro metropolitní distrikt Portlandu v Oregonu (USA) více jak 550 autobusových zastávek s LED osvětlením na fotovoltalické napájení.

Design zastávky je flexibilní, použitelný až do 60 stupně zeměpisné šírky a v rozmezí teplot od -30°C do 50°C. Minimální doba po kterou je na zastávce dodáváno světlo bez nutnosti dobíjení je 10 nocí. Baterie zajišťující autonomnost zastávky jsou olověné, nicméně plně recyklovatelné. Dodavatel zaručuje plnou funkčnost po dobu 5-ti let po které je vhodné baterie vyměnit. Osvětlovaná oblast zastávky má rozměr 3 x 1,5m a standardně je na sedadlech úroveň osvětlení 22 luxů. Možné maximum v nejrušnějších hodinách je na 65 luxech. LED mají životnost až 100.000 hodin. A to důležité, co je potřeba asi všade na světe nakonec – věškeré vybavení zastávky je velmi robustní a vysoce odolné vůči vandalům.

Zdroj: Carmanah.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (2 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

1 komentář »

  1. Nevím jak ostatním, ale světlo LED diod mi venku přijde takové nepřirozené a unavuje moje oči. Mnohem lepší jsou běžné zářivky, které přece jenom vydávají příjemnější světlo.

    Comment by StandaT — 19.4.2007 @ 15:08

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck