San Francisco přechází na veřejné LED osvětlení

Nejpozději do konce roku chce americké město San Francisco přejít na veřejné LED osvětlení. Dojde k výměně přibližně 18 500 vysokotlakých sodíkových výbojek, které město používalo dosud.

Od výměny typu světelných zdrojů si San Francisco slibuje především lepší kvalitu osvětlení ulic pro chodce a řidiče. Zvýší se tak bezpečnost ve městě. Velkou výhodou je zároveň vyšší životnost LED světel. Zatímco vysokotlaké sodíkové výbojky mají životnost 20-30 000 hodin, výkonné LED vydrží až dvojnásobek.  Spotřebují navíc pouze 50 % energie, což se San Franciscu vyplatí i po finanční stránce.

Velkou výhodou pro město je také možnost monitorování  a vzdáleného řízení jednotlivých svítidel. Každá instalované svítidlo bude vybaveno elektronikou, pomocí které bude možné přizpůsobovat výkon denní době a intenzitě dopravy. Elektronika bude rovněž kontrolovat stav  světelné jednotky a varovat správce v případě hrozícího selhání.

Výměna osvětlení na jednom sloupu pouličního osvětlení se odhaduje na 30 minut. Kompletní přechod na LED osvětlení by poté měl být hotový během čtrnácti měsíců.

Zdroj: ledinside.com

 

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (8 hlasováno, průměr: 4.88)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck