Projekt 3D LED lampiček hledá podporovatele

Tomáš | Zajímavé využití LED | 17.8.2015

Indická startupová společnost LUMINOsquare v čele s jednatelem Rohanem Deslem zahájila kampaň na Indiegogo, která by měla dopomoct k financování jejich 3D LED svítidla.

První exempláře LED lampiček jsou osazeny světelnými diodami s teplým odstínem světla a slibují životnost až 50 000 hodin. Společnost v současné době nabízí 7 plastických provedení, ze kterých si jejich podporovatelé mohou vybrat: Eiffelovu věž, jelena, hexakouli, spirálu, kouli, pyramidu a svítidlo ve tvaru hada.

Projekt nasbíral celých 2234 USD (58350 Kč) během jednoho týdne kampaně, autoři doufají, že celkový rozpočet navýší o dalších 10 000 USD (250 000 Kč) během následujících 33 dnů.

První podporovatelé si mohou tato plastická dekorační LED svítidla zakoupit za cenu 40 amerických dolarů (cca 1000 Kč bez DPH). Jejich expedice se očekává během prosince.

Koncepce těchto svítidel však není nikterak nová technologie. Podobná svítidla s prostorovou iluzí představila již v dubnu 2014 izraelská společnost. O necelý rok později čínská společnost CHINDEE představila jejich 3D dotekem kontrolovanou lampičku.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (3 hlasováno, průměr: 4.33)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck