Přední světla v Audi R8 postavena čistě z LED

peta | Zajímavé využití LED | 5.3.2007

Audi R8 - detail světlometůPhilips Lumileds oznámil, že do nového sportovního Audi R8 bude dodávat své Luxeon Automotive LED. To by nebylo až zas tak překvapivé, kdyby z těchto LED nebyly postaveny potkávací i dálková světla. Jednou z hlavních výhod je životnost osvětlení po celou dobu životnosti auta, takže odpadají výměny žárovek. Philips v rámci vývoje těchto LED zvýšil i jejich odolnost vůči nelítostným teplotním podmínkám, jenž při použití v automobilovém průmyslu mohou nastat.

Audi R8

V tiskové zprávě bohužel nejsou uvedeny žádné detaily o výkonu těchto čelních světel a krom uvedení “přední světla jsou složena z malého počtu LED” ani informace o tom z kolika diod vlastně jsou. Údaje se zúžily na to, že LED světla plně splňují příslušné automobilové normy a dodávají více světla než většina do aut v současnosti dostupných žárovek. Škoda, určitě by bylo zajímavé například srovnání s HID (xenony). Na druhou stranu, kdyby LED byly výkonově horší, tak by to Audi asi jen velmi těžko vysvětlovalo zájemcům o vůz, který spadá do exkluzivní sportovní kategorie…

Pro fandy je k dispozici pěkné video Audi R8, kde je i několik záběrů předních světel. Audi si docela vyhrálo s tou linií několika samostatných LED okolo kraje reflektoru.

Zdroj: Lumileds.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (7 hlasováno, průměr: 4.43)
Loading...

1 komentář »

  1. r8 jediněěěě

    Comment by janek — 31.5.2009 @ 12:28

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck