Plavecké brýle s LED navigací

Tomáš | Zajímavé využití LED | 18.9.2015

Dalším zajímavým projektem financovaným přes Kickstarter jsou nové plavecké brýle, nesoucí označení OnCourse. Tato novinka pomáhá plavcům udržet přímý směr, pomocí LED zabudovaných uvnitř.

Sporty jako například triatlon vyžadují od sportovců plavat na otevřené vodní ploše, kde leckdy chybí signalizační maják pro orientaci v prostoru. Řešení tohoto problému představují nové LED brýle. Uvnitř plaveckých brýlí je zabudovaný vysoce přesný elektronický kompas, který signalizuje směr skrz barevné LED, umístěné na vnitřním horním okraji brýlí.

Plavec si před samotným výkonem uloží směr plavání, pomocí jednoduchého stlačení tlačítka a brýle mu již sami dávají zpětnou vazbu přes LED signalizaci. Když je LED rozsvícena zelenou barvou, plavec pluje podle trasy, zatímco žlutá a červená barva znázorňuje míru odklonění od plánovaného směru. Dle vyjádření výrobců mohou tyto brýle zlepšit čas sportovců až o 15%.

Dobíjení akumulátoru uvnitř lze zajistit prostřednictvím USB kabelu, s možností připojení k jakémukoliv elektronickému zařízení s tímto výstupem(počítače, elektrická přípojka v automobilech, atd.) Pokud produkt nasbírá cílovou částku 60 000 USD (1200 000 Kč), budou chytré LED brýle k dostání od února roku 2016 za cenu 199 USD (zhruba 5000 Kč).

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (6 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck