Philips uvádí novou barevně nastavitelnou LED žárovku

Nizozemská společnost Philips představuje novou LED žárovku s názvem Hue, která dokáže poskytnout až 16 miliónů barev a nastavitelnou teplotu bílého světla. Kromě toho bude nová žárovka bezdrátově ovladatelná přes chytré telefony či tablety, které budou připojeny k žárovce přes připojení založené na ZigBee komunikační technologii.

V současné době jsou nové Hue žárovky k dostání v Apple prodejnách v USA v balení  obsahující ZigBee přemostění a 3 žárovky. Cena balíčku je 199 dolarů ( tedy přibližně 4000 Kč). Samostatně dokoupitelná žárovka stojí asi 59 dolarů (tedy asi 1200 Kč). Na jeden smartphone nebo tablet lze připojit současně až 50 Hue žárovek.

Nová Hue žárovka přináší výkon 600 lm, spotřebu energie pouhých 8,5W a měla by sloužit jako ekvivalent za 50W klasickou žárovku. Pro plnou barevnou škálu používá kombinaci tří barevných LED: červeno-oranžovou, modrou a zelenou. Jejich kombinací lze dosáhnout bílého světla s hodnotou CRI až 90.

Podle společnosti Philips nová LED žárovka přináší praktické využití v reálném životě, kdy bude možné například světla zapnout již před vstupem do domu či bytu a navíc bude možné využít škálu barev, která podle vědců může pozitivně působit na lidský organismus a zároveň nám pomůže vytvořit požadovanou atmosféru a domácí pohodu. Díky indikaci stavu osvětlení může mít také uživatel jistotu, že nezapomněl doma rozsvíceno.

Prostřednictvím spolupráce světelných zdrojů a nových aplikací ve smartphonech se uživateli budou moci otevřít naprosto nové možnosti využití světla v domácnostech. Uživatel bude moci například nastavit barevné schéma osvětlení prostřednictvím fotografie, kterou má v telefonu uloženou nebo nastavit osvětlení k rannímu buzení či připojit barevnou škálu k promítanému filmu, takže například v případě výbuchu ve filmu se světlo rozzáří červenou barvou.

Podle Philipsu nová žárovka znamená zárodek budoucího vývoje a směru, kterým bude LED osvětlení pokračovat.

Zdroj: ledsmagazine.com

 

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck