Reklama

 

Osvětlení pro plavecké bazény

Tomáš | Zajímavé využití LED | 15.6.2018

Bazény představují velmi náročné prostředí pro světelné systémy. Jedná se o vlhké prostředí, kde nerovnoměrný odraz vody běžně vytváří velmi nepříjemné odrazy světel. Zároveň je zde kladen důraz na úspornou technologii, která bude snadno udržovatelná.

Významný výrobce osvětlovacích systémů, společnost Osram Lighting, přichází na trh s řešením osvětlení právě pro plavecké bazény, které minimalizuje odraz, oslnění a zároveň dosahují vysoké efektivnosti provozu. Nový produkt Siteco Mirrotec System je založen na principu sekundárního reflektoru. Projektor vyzařuje světlo do prostoru, které ovšem prochází přes přidaný odrazový reflektor. Ten zabraňuje nepříjemnému oslnění a dosahuje vysoké úrovně homogenity světla.

Systém disponuje také potřebnou vysokou voděodolnosti, dle normy IP66 a je certifikován na odolnost proti agresivnímu chlóru. Osvětlení je možno instalovat na boční stěny bazénů, takže zajišťuje snadnou přístupnost pro údržbu bez nutnosti vypouštění vody v bazénu.

První úspěšná instalace bazénového osvětlení proběhla již v roce 2017 v komplexu poblíž Osla. Kde byla nasvícena plocha o rozloze 4000 m2. Celý systém byl rovněž připojen na chytré ovládání DALI, které zajišťuje jednoduché nastavení celého systému.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (1 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck