Reklama

 

Osram přichází s širokopásmovými IR LED

Tomáš | Zajímavé využití LED | 5.10.2018

Německá společnost Osram přichází s revoluční novinkou, která předznamenává nový trend v rozšíření funkčnosti chytrých telefonů, s tzv. testerem čerstvosti různých potravin.

Nové širokopásmové IR LED, které mají tuto funkčnost zajistit, tak umožní uživatelům pomocí infračervené spektroskopie testovat čerstvost potravin v supermarketech a v restauracích, budou měřit počet kalorií v pokrmech nebo dokáží rozpoznat typ léku.

Divize Osram Opto Electronics představila první širokopásmový IR LED, nesoucí označení Oslon Black Flat SFH 4735 IR LED již koncem roku 2016. Technologický vývoj dokázal nové zařízení SFH 4776 IR LED zmenšit do velikosti aplikovatelné do chytrých telefonů, a tak nic nebrání tuto novou funkcionalitu využít.

Speciálně vyvinutý fosforový konvertor pro spektroskopii konvertuje modré světlo na infračervené světlo se širokým rozsahem vlnových délek v rozmezí 650 nm až 1050 nm. Zařízení disponuje 60% navýšením intenzity světla ve srovnání s předchozí LED generací.

Infračervená spektroskopie umožňuje měření obsahu vody, tuku a bílkovin v potravinách. Díky unikátnímu absorpčnímu chování jednotlivých molekulárních sloučenin, lze pomocí odrazu IR světla určit jejich přesné složení.

IR LED čip Synios SFH 4776 měří na výšku pouhých 0,6 mm a nabízí kompaktní velikost o rozměrech 2,75 mm x 2,0 mm, což je ideální velikost pro použití v chytrých telefonech v široké škále praktických aplikací.

Zdroj: solidstateligting.net

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (3 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck