Obelux vyvinul první výstražné LED osvětlení pro leteckou dopravu

Nejvyšší stavbou ve Finsku je televizní vysílač ve městě Tiirismaa, který měří 327 metrů.  Přední výrobce televizních a radiových služeb Digita Oy nyní uzavřel smlouvu se společností Obelux na instalaci LED výstražného osvětlení pro tuto stavbu. Obelux proto vyvinul první vysoce výkonná výstražná LED svítidla pro výškové budovy.

Hlavním důvodem, proč se Digita Oy rozhodla vyměnit dosavadní výbojkové osvětlení za LED je delší životnost a nižší finanční náklady na provozu a servis.

Vysoce intenzivní LED osvětlení bude na vysílači instalováno ve třech výškách – 100 metrů, 200 metrů a 296 metrů. Další osvětlení se slabší intenzitou bude na samém vrcholu televizní věže. V každé z těchto výšek budou umístěna tři LED svítidla s vyzařovacím úhlem 120°, takže osvětlení věže bude viditelné ze všech úhlů. Světelný tok jednoho svítidla ve dne bude 120 000 lumenů a intenzita přes 200 000 cd. Za šera přejde svítidlo do úsporného režimu a sníží výkon na 10%, za úplné tmy bude možné výkon snížit na jediné procento (2000 cd).  Frekvence záblesků je nastavitelná v rozmezí 20 – 60 hertzů. LED světla v každé výšce budou mít vlastní kontrolní program, který bude hlídat správnou funkci světel a upozorňovat na poruchy.

Hlavní snahou Obeluxu bylo vytvořit LED svítidla tak, aby byla velice snadno instalovatelná, což je důležité především kvůli extrémní výšce budovy. Zatím není známo, do jakého data budou LED svítidla na televizním vysílači umístěna.

Zdroj: obelux.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (6 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck