Nikon uvádí na trh kompaktní LED světlo pro fotoaparáty

jakub | Zajímavé využití LED | 30.10.2013

Nikon představil nové odnímatelné LED světlo LD-1000 LED Light Movie sloužící k nasvícení motivů pro dosažení profesionálních výsledků.

LD-1000 disponuje intenzitou osvětlení až 130 luxů na vzdálenost jednoho metru. Intenzitu je možné zmírnit i na 65 luxů a šetřit tak její baterie. Úhly svícení jsou nastavitelné a s reflektorem lze manipulovat v úhlech 55° směrem nahoru i dolů a 72° vpravo a vlevo.

Optimální konfiguraci pro každou situaci zajišťuje možnost nastavení úhlu dopadu a intenzity světla vůči objektu. Difúzní panel pro měkké světlo tak umožňuje přirozené vykreslení textur s minimálním oslněním a zachycené okamžiky jsou maximálně realistické.

LD-1000 je vybavena odnímatelným ramenem. Lze jí používat buď zcela samostatně, nebo ji s jeho pomocí připevnit ke stativovému závitu některého z přístrojů řady Nikon. Dle výrobce je dioda použitelná u CSC fotoaparátů se systémem Nikon 1 nebo u kompaktů z řady COOLPIX.

Reflektor je napájen čtveřicí AAA baterií a jeho maximální výdrž je při užití klasických alkalických baterií až 60 minut. Vložení nabíjecích NiMH článků zajišťuje provoz až na dobu 140 minut a s lithiovými vydrží reflektor až 240 minut.

Rozměry samotného reflektoru jsou 31,7x95x38,5 mm a bez baterií váží pouhých 86 gramů. Reflektor bude v prodeji od října v černé a bílé variantě. Doporučená cena tohoto příslušenství je 2499 Kč včetně DPH.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (8 hlasováno, průměr: 4.25)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck