Modré LED mohou pomoci s léčbou Alzheimerovi nemoci

Tomáš | Zajímavé využití LED | 30.12.2015

Korejský výzkumný tým, složený z profesora Chan Beum Parka a doktora Kwon Yua, provedl výzkum na potlačení abnormálního výskytu beta-amyloidu pomocí fotodynamické terapie

Beta-amyloid je běžně se vyskytující bílkovina v mozku, která stojí za vznikem Alzheimerovi nemoci. Nový výzkum otevírá zatím neprobádané možnosti jak potlačovat neurodegenerativní onemocnění, včetně již zmíněné Alzheimerovi nemoci. Světlem indukovaná léčba ve spolupráci s organickými foto aktivními látkami, má podobně jako u léčby rakovin, výhodu v řízení času a lokality aplikace.

Průběh Alzheimerovi nemoci začíná uložením beta-amyloidu v mozku pacienta. Tento abnormálně složený protein postupně ovlivňuje degradaci mozku, až po vznik demence. V případě, že je tato bílkovina včas odhalena, může dojít k zastavení její činnosti a tak zastavení postupu nemoci nebo k úplnému vyléčení pacienta.

Výzkum byl proveden pomocí aplikace modré LED a indukce bioorganické sloučeniny porphyrinu. Díky světelné energii porphyrin dosáhne stavu buzení, aktivní kyslík působí zase opačně a vrátí porphyrin do základního stavu. Tyto kombinativní změny efektivně narušují sestavení beta-amyloidu a tím aktivně zabraňují vzniku nemoci.

Výzkumníci prozatím vyzkoušeli dopady nemoci na ovocných muškách, kde bylo jednoznačně prokázáno zmírnění dopadů (menší škody na synapsi svalů, degradaci v pohyblivosti a snížení životnosti). Tato nová metoda rovněž poskytuje další výhodu v podobě nižší potřeby doprovodných léků a tím snížení dalších nežádoucích příznaků.

Dle vyjádření Parka, má výzkumný tým v plánu dále prohloubit výzkumné metody za pomoci dalších foto aktivních látek a zaměřit se s léčbou na myši, které představují zástupce větších obratlovců.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (6 hlasováno, průměr: 4.83)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck