Štíhlý notebook Asus U1F s LED podsvícením

peta | Zajímavé využití LED | 28.2.2007

Notebook ASUS U1FAsus do svého nového malého (displej 11,1″) notebooku U1F zabudoval LED podsvícení primárně z důvodu snížení tloušťky displeje na pouhých 5mm. Celý notebook má sílu jen 18 mm. U1F je postaven na procesoru Intel Core Duo U2400 a je vybaven běžným rozšířením ve své třídě (jako a/b/g wifi, gigabit ethernet, VGA webkamera, bluetooth 2.0, …). Tělo notebooku je z magnezia, hliníku a uhlíkového vlákna. Váha tohoto kousku je 1kg a cena začíná na 45 000 korun bez DPH.

LED podsvícení se bude během letošního roku dostávat do stále více počítačových displejů. Jednou z hlavních výhod LED podsvícení oproti u LCD doposud používanému CCFL (cold cathode fluorescent lamps) je jejich nižší spotřeba při jasnostech, které se používají pro provoz notebooku na baterie (cca 100 cd/m²). Vysoká odolnost a trvanlivost LED je také předností, nicméně bez úprav na vlastním provedení displeje to nebude mít na notebook jako celek zásadní vliv. Někteří tvrdí, že u LED podsvícených displejů je lepší barevná paleta, ale mnozí s tímto tvrzením nesouhlasí. Jako důvod se uvádí způsob generování bílého světla (modrá LED s vrtsvou žlutého fosforu) a jeho teplota.

Zdroj: Asus.com.tw

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (2 hlasováno, průměr: 4.50)
Loading...

2 komentáře »

  1. Člověk by čekal, ž bude buď z “hořčíku a hliníku” nebo “magnezia a aluminia”, ale kombinace “magnezia a hliníku” je poněkud zlváštní. Skoro jako by autorovi při překladu z angličtiny nedošlo, ze magnesium je hořčík ;-)

    Comment by Michal — 28.2.2007 @ 11:11

  2. Diky za ohlas. Termin magnezium je IMHO v cestine bezne pouzivany, kdyz si clovek necha prohledat googlem domenu CZ tak najde 53000 mist s uzitim tohoto slova (ok, horciku vic – 299000). Nicmene myslim si, ze nasi ctenari jsou dostatecne erudovani, aby vedeli, ze je to jedno a to same.

    Comment by peta — 28.2.2007 @ 12:25

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck