Londýnský Tower Bridge bude osvětlen pomocí LED

Žádný návštěvník Londýna neopomene navštívit Tower Bridge, zvedací most přes řeku Temži. Most, který byl otevřen roku 1894. Poslední velkou úpravou na mostě bylo instalování počítačového systému, skrze který se zvedací most ovládá. V roce 2012 se ale v Londýně budou konat olympijské hry a Tower Bridge proto čeká vylepšení.

Na Tower Bridge bude instalováno supermoderní, energeticky úsporné LED osvětlení. Dosavadní osvětlovací systém na mostě je starý již 25 let, a proto se vlastníci mostu, City of London Corporation spolu se starostou Londýna Borisem Johnsonem domluvili na rekonstrukci. Nejen že tím město ušetří peníze vynaložené na elektrickou energii, zároveň ale zlepší noční zážitek z pohledu na krásně osvětlený most.

Dle stanovených podmínek by měla společnost GE Lightning Solutions zařídit instalaci LED spolu s vyřešením kabelové infrastruktury, která bude navržena striktně pro zachování architektonického rázu mostu. Osvětleny budou jak mostní sloupy, tak řetězy, které vedou od sloupů k zemi.

Dosud byl osvětlovací systém založen na klasických, 25 let starých světlometech, které byly velmi drahé na provoz. Díky instalaci LED osvětlení se tak náklady na provoz sníží až o 40 %.

Projekt by měl být dokončen na jaře příštího roku. Dosud ovšem nebyla zveřejněna částka, kterou bude muset město na rekonstrukci vynaložit.

Zdroj: a1lightingmagazine.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (10 hlasováno, průměr: 4.90)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck