Lexus pokryt dynamickými LED

Tomáš | Věda,Zajímavé využití LED | 16.12.2016

Automobilka Lexus přišla se zajímavým promo projektem nového modelu IS pro rok 2017. Pro zvýraznění jeho unikátnosti pokryla automobil 41999 dynamickými, programovatelnými RGB LED, které dokáží na karosérii automobilu vykouzlit fascinující světelné animace.

Tento unikátní vůz zažil již i svou uměleckou premiéru, kdy hrál hlavní roli v klipu společnosti VEVO – Be the one od anglické zpěvačky Duo Lipo – zde ke shlédnutí. Unikátní spolupráce mezi automobilovým výrobcem Lexus a společností Vevo sebou nese zajímavé spojení designu, umělecké tvorby a moderní technologie.

Dle vyjádření generálního ředitele Lexusu, Briana Bolaina, byl hudební klip ideálním místem k představení nového Lexusu.

Samotný vůz produkuje v plném osvětlení světelný tok o hodnotě 175000 lumenů. Zajímavá je také délka LED, kterým je vůz pokryt. Kdyby se veškeré LED natáhly, vytvořily by řetěz o velikosti více než 800 metrů. Systém disponuje třemi různými režimy dynamických LED, které dokáží komunikovat s okolím a zvuky. První z nich upozorňuje na designové linie nového vozu, druhý režim reaguje na hudební podněty a třetí režim reaguje na gesta řidiče.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (4 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck