LED světla od Hydro Grow podporují růst korálů v akváriích

Společnost Hydro Grow, která se řadí k předním výrobcům růstových svítidel se rozhodla, že vyřeší problematiku osvětlení korálů v akváriích. Do té doby byla na trhu dostupná pouze svítidla, která sice byla schopná dodat korálu potřebnou energii, ale jejich efektivita již zaostávala za dnešními možnostmi.

Korál je bezobratlý živočich s tvrdou schránkou, který veškerou energii získává prostřednictvím fotosynteticky aktivních řas žijících v jeho tkáních. Korály vyžadují, podobně jako suchozemské rostliny, k životu slunce a světlo specifické vlnové délky. Pro úspěšný růst korálů v akváriích je proto nutné co nejvěrněji napodobit světelné podmínky v jejich přirozeném prostředí.

Majitelé společnosti Hydro Grow jsou nadšenými certifikovanými potápěči, a tak se sami rozhodli zkoumat život korálů na jejich přirozeném stanovišti. Během výzkumu měřili vlnové délky světla, které se k živočichům dostanou a zjistili, že ke korálům se dostane i světlo červeného spektra. To odporovalo dosavadnímu přesvědčení o průniku světla vodou. Dokázali, že ačkoliv červené světlo hůře proniká vodou, ke korálu se dostane a fotosynteticky aktivní řasy mají fotoreceptory pro červené i modré světlo. Doposud se do akvárií vyráběla svítidla, která produkovala světlo bílé nebo modré. 

Nová LED světla Aquarius vyplňují díru na trhu mezi výbojkovými zdroji a běžnými LED svítidly. Světla Aquarius kombinují bílé, modré a UV LED které dohromady vytváří světlo se spektrem pro optimální růst korálů v nádržích. Použité bílé LED mají teplotu chromatičnosti 2700K (teplý odstín s velkým zastoupením červeného spektra) a LED s velmi chladným odstínem 12000K s významným zastoupením modré.

S novou řadou svítidel Aquarius přichází společnost Hydro Grow na trh v červnu 2012. Součástí nabídky bude šest druhů svítidel, vhodných pro různé velikosti nádrží.

Zdroj: ledsmagazine.com

 

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (3 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck