LED rozzářily kostel sv. Gertrudise

Jeden z nejstarších a zároveň největších kostelů postavených v románském stylu v Belgii, kostel Sv. Gertrudise, se dočkal kompletní renovace osvětlení, realizované společnosti Philips Color Kinetics.

Správa kostela požadovala vybudovat takové osvětlení, které pomůže vytvořit hřejivé a přívětivé prostředí pro všechny návštěvníky. Hlavními faktory celkové renovace osvětlení byla špatná přístupnost k vysokým stropům, pro častou výměnu původních svítidel a také vysoká finanční náročnost na provoz.

Nová koncepce úsporných LED svítidel zahrnovala instalaci svítidel do prostor vstupních vchodů, uliček, oblouků a také do blízkosti uměleckých děl, které díky novému osvětlení dotváří úchvatnou atmosféru prostředí s celkovou úsporou energetických nákladů až 30%.

Společnost Philips využila dva typy LED osvětlení – eW Burst Powercore a eW Graze MX Powercore, které byly vhodně nakombinovány v různých teplotních škálách 2700K, 4000K a 5500K, které vytváří v prostorách kostela fascinující světelnou interakci. Nová svítidla disponují také specifickými spektrálními vlastnostmi, které nasycují barvy uměleckých děl, čímž podtrhují jejich půvab.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 4.80)
Loading...

1 komentář »

  1. Skvělé ilustrační obrázky, za ty by se nemusel stydět ani Uko Ješita…

    Comment by Vena — 24.6.2014 @ 15:24

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck