LED podporují kvalitu Cannabis

Tomáš | Zajímavé využití LED | 12.12.2016

Po nedávném přijetí zákona o rekreačním a lékařském užívání marihuany v 6 amerických státech, se očekává prudký nárůst spotřeby elektrické energie pro pěstování této rostliny.

S určitým řešením tohoto problému přišla společnost Lighting Science’s®, která vlastní patentovou technologii LED Vivid Gro, která prokazatelné snižuje nároky na spotřebu elektrické energie až o 45% a zvyšuje pěstitelskou produkci až o 30% oproti dříve používaným HID lampám.

LED Vivid GroTM byla uvedena na trh již v roce 2015 a od té doby se těší velmi pozitivní reakci, dokonce byla jmenována mezi TOP 5 výrobců osvětlovací techniky pro pěstitelské účely na trhu.

Konopný průmysl v USA se jeví jako velmi perspektivní pěstitelské odvětví, již v roce 2026 se očekává exponenciální nárůst produkce ze současných 6 miliard USD na 50 miliard USD (1,2 bilionu Kč).

Dle vyjádření výkonného ředitele společnosti Lighting Science´s, Peta Rumseye, je pěstování konopí jedním z nejvíce energeticky náročných  pěstitelských odvětví. Dle statistik celé 1% spotřebované energie v USA připadá právě na vnitřní pěstovaní konopí. Vzhledem k příznivému politickému přístupu k této lehké droze je toto odvětví pro výrobce osvětlovacích technologií velmi perspektivní.

Lokální pěstitel lékařského konopí, Ralph Sherman, dodává, že pro něj přechod na LED technologii znamenal zhruba 5 násobný nárůst hodnoty vyprodukované úrody. Ten se netýkal jen ušetřených nákladů za elektrickou energii, ale také ve zvýšeném obsahu THC rostlin.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck