LED osvětlují Niagárské vodopády

Tomáš | Zajímavé využití LED | 29.12.2016

Turisticky vyhledávaná oblast Niagárských vodopádů, s návštěvností více jak 20 miliónů lidí ročně, se rozhodla ještě více podpořit celoroční atraktivitu tohoto přírodního skvostu a použít barevené LED osvětlení. Tato moderní technologie pokrývá celý komplex Niagárských vodopádů a to jak na americké, tak na kanadské straně.

Celý projekt s odhadovanou nákladovostí okolo 4 miliónů USD (cca 100 mil. Kč) je financován od místních vlád a také od spřízněných turistických organizací.

Dle vyjádření Marka Thomase, člena světelné rady, cítí nesmírnou hrdost na to, že se povedl uskutečnit daný projekt po vzájemné shodě všech stran. Noční osvětlení Niagárských vodopádů zvýší atraktivnost tohoto zajímavého přírodního úkazu a rovněž rozšíří časové možnosti návštěv až do pozdních večerních hodin.

Na původní osvětlení vodopádů byly použity zastaralé výbojky, kdy poslední větší investice do tohoto zařízení proběhla před více jak 20 lety.

Nové osvětlení by mělo odpovídat současným trendům, zajistit tak více jak 2 násobné pokrytí světla s větší barevnou škálou, kterou půjde snadno programovat dle aktuální potřeby. To vše s maximální úsporou energie a minimalizací tmavých oblastí.

Výstavba nového osvětlení byla započata 1. září a slavnostní premiéra proběhla 1. prosince.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 4.20)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck