LED osvětlení pomáhá studentům zlepšovat výkonnost

Tomáš | Zajímavé využití LED | 17.8.2012

Na dvou školách v německém Ulmu byla provedena studie vlivu odstínu osvětlení na koncentraci žáků. Pro tyto účely bylo vyrobeno speciální tzv. biologicky optimální LED osvětlení, tvořené kombinací bílých a modrých světelných diod, které měly napodobit denní světlo.

Studie byla provedena na školách mezi listopadem 2011 a únorem 2012 společností Osram a německým centrem neurovědy a vzdělávání (ZNL). Studenti byli v průběhu studie několikrát podrobeni tzv. D2 testu pozornosti, jak v místnostech s normálním osvětlením, tak v místnosti s biologicky optimálním LED osvětlením.

Výsledky studie jasně prokázaly, že studenti, kteří pracovali v místnosti s novým LED osvětlením, zaznamenali zvýšené schopnosti koncentrace, rychlosti reakcí a dalších kognitivních schopností. Podle slov Katrin Hille, vedoucí výzkumu, bylo prokázáno impozantních výsledků, kdy žáci v místnostech s novou technologií osvětlení dosáhli až o jedné třetiny méně chyb než v klasických třídách.

Podle vědců biologicky optimální osvětlení, napodobující denní svit, pozitivně stimuluje lidský organismus. Tělo člověka, zásluhou denního osvětlení, má pocit, že je pozdější hodina, díky čemuž dochází k odbourávání ranní únavy provázané šerem.

Zdroj: ledsmagazine.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (3 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

2 komentáře »

  1. A pritom modre svetlo ma pri stejne intenzite nejvyssi energii a nejvice namaha oci. Muze privest koncentrovanym a vykonnym studentum predcasnou makularni degeneraci, potazmo slepotu. Vskutku impozantni…

    Comment by weepy — 20.9.2012 @ 18:01

  2. Co je na napodobování denního světla špatného? Nebo je snad také škodlivé?

    Comment by michal — 21.9.2012 @ 1:19

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck