LED od SSC použity pro pěstování rostlin

jirik | Zajímavé využití LED | 30.3.2009

SSC Z-power LED zemedelstviSvětelné diody Z-power LED od korejského výrobce Seoul Semiconductors byly vybrány pro demonstrační projekt pěstování rostlin pod umělým LED osvětlením.

V oblastech s nepříznivým klimatem, jako jsou pouště či arktické oblasti, je pěstování rostlin ve venkovních prostorech obtížné či zcela nemožné. Proto se v těchto oblastech pěstují rostliny v uzavřených prostorách, kde je možné udržet příznivé podmínky pro jejich růst. Projekt organizovaný japonským chlorofyl vlnove delky svetlaministerstvem průmyslu a obchodu má prověřit možnosti použití LED pro podporu růstu rostlin v krytých farmách bez přímého slunečního záření.

Pro fotosyntézu rostlin je nejdůležitější tmavě modré a červené světlo o specifické vlnové délce (430 a 662nm pro chlorofyl typu A, 453 a 642nm pro chlorofyl typu B). Použitím modrých a červených LED s optimální vlnovou délkou by mělo dojít k výraznému poklesu nákladů na elektrickou energii. Autoři projektu předpokládají, že proti osvětlení pomocí žárovek by měly náklady klesnout až o 70%. Dle vyjádření společnosti SSC bude na tento projekt použito celkem 300 000 kusů Z-power LED blíže neupřesněného typu.

Zdroj: Led-professional.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (8 hlasováno, průměr: 4.88)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck