LED od společnosti Philips urychlují zakořenění rostlin

Tomáš | Zajímavé využití LED | 25.9.2015

Rodinné zahradní centrum Bordine ve státě Michigan, vlastnící plantáže na ploše o rozloze 9,5 ha, patří mezi významné pěstírenské podnikatelské subjekty. Klíčovou oblastí pro tento druh podnikání je doba kořenění rostlin a jejich sadba, které významnou měrou ovlivňuje kvalita světla během zimních měsíců.

Dave Redoutey, hlavní pěstitel v Bordine vyjádřil zájem o zkušební provoz osvětlení nejprodávanějších rostlin (petúnií, levandulí, begónií,..), pomocí LED svítidel společnosti Philips. Tento zkušební provoz byl následně důkladně analyzován s původní vysokotlakou sodíkovou výbojkou a také klasickým slunečním svitem.

Proces instalace LED zařízení předcházela odborná návštěva Dr. Abhay Tosara, který provedl podrobnou analýzu prostředí. Následně bylo zvoleno osvětlení Green Power Top light DR/B MB 400V s kvantovou ozářeností rostlin 520 μmol/s, které představuje ideální světelné řešení pro skleníky, ke zlepšení světelných podmínek v potemnělých zimních měsících.

Výsledek instalace byl dle vyjádření pěstitelů fantastický, rostliny dosahovaly kompaktnějšího růstu, zvýšily bazální vývoj, dosáhly rychlejšího kořenění, listy pelargonii vytvořily kvalitnější pigmentaci a v neposlední řadě listy rostlin vykazovaly tvrdší a robustnější konstrukci. Zásadní výhodou je také nižší spotřeba energie, která šetří nejen náklady, ale také životní prostředí, se kterým je společnost úzce spjata.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck