Kapské město osvětlilo stadion pomocí LED

Pamatujete si ještě na Mistrovství světa ve fotbale konané v Jižní Africe v roce 2010? Nebyly to pouze vuvuzely a góly, ale také krásné stadiony, kterými Jižní Afrika okouzlila zbytek světa. Na jednom ze stadionů, kde se mistrovství konalo, Cape Town Stadium, nyní vyměňují osvětlení. Od nynějška bude celý stadion osvětlen pomocí LED.

Projekt přechodu na kompletní LED osvětlení stadionu vyšel přibližně na 4 miliony randů, což vychází přibližně na 10 milionů korun. Ročně by měl stát provoz stadionu až o 1 milion randů méně, takže se počítá s návratností investice do 4 let.

Důvody, proč je pro stadion mnohem výhodnější LED technologie, je především povinnost správce svítit v některých místech stadionu permanentně i v době, kdy je zcela nepoužívaný. LED osvětlení má mnohem nižší spotřebu a delší životnost, a proto se pro potřeby stadionu perfektně hodí. V neposlední řadě se také provoz Cape Town Stadium stane mnohem ekologičtějším než v minulosti.

Hotová výměna osvětlení včetně instalace kontrolního systému byla představena od 26. července. Důležité části stadionu jako parkoviště a schodiště již od té doby zůstala osvětlena.

Zdroj: kenridgeratepayers.co.za

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (4 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck