Kanadský Welland hodlá přejít na pouliční LED osvětlení

Přechod měst na LED osvětlení je čím dál častější. Již jsme vás informovali o San Francisku i několika asijských městech, kde již v určité míře veřejné osvětlení zajišťují světelné diody (LED). Dalším městem, které se pro tento krok rozhodlo, je padesátitisícové kanadské město Welland v provincii Ontario.

Městská rada před nedávnem rozhodla, že provede ve dvou etapách kompletní výměnu městského osvětlení z HPS výbojek na LED. Celkově se bude jednat v první fázi o 4300 sloupů veřejného osvětlení. Vyměňovat se budou konkrétně 100W a 135W HPS výbojky za 30W LED svítidla,  190W za 50W LED, 285W za 77W LED a 485W za 120W LED. Celou akci budou realizovat společnosti SSL Energy Solutions a Appalachian Lighting Systems Inc. Rekonstrukce bude financována městem.

Welland si od tohoto kroku slibuje hned několik vylepšení. Především se počítá s výrazným snížením nákladů na elektrickou energii, o 221 553 kanadských dolarů ročně (cca 4 miliony Kč), a poklesem provozních nákladů o 159 250 dolarů ročně (cca 2,9 milionů Kč). Velice důležitým faktorem je pro Welland také ekologické hledisko. Skrze rekonstrukci městského osvětlení se sníží městská produkce oxidu uhličitého z dosavadních 2,1 milionů kg na 510 tisíc kg. První fáze výměny by měla být hotova do dubna roku 2012 a celý projekt bude stát celkově 2,7 milionů kanadských dolarů (cca 48 milionů Kč).

Zdroj: ledsmagazine.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (11 hlasováno, průměr: 4.64)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck