Kabiny vesmírných lodí ozáří LED osvětlení

Významná letecká společnost Boeing před více jak 5 lety navázala spolupráci s americkou kosmickou agenturou NASA v oblasti výzkumu vesmírného plavidla, které by mělo sloužit jako transportní kabina pro převoz posádek na mezinárodní kosmické stanice a také plánované soukromé vesmírné stanice.

Vývoj kosmického zařízení dospěl do finální fáze a zahraniční média oznámila, že dne 23. července byla provedena zkouška dvěma astronauty NASA zaměřená na hodnocení kvality komunikace, ergonomie a aspektů vnitřního rozhraní v nově navržené kosmické kapsli označené Boeing Crew Space Transportation-100 (zkráceně CST-100).

Interiér kabiny je tvořen světelnými LED destičkami, podobně jako u vícebarevných LED kabin komerčních letounů Boeing, mimo to je také celý vnitřek kabiny řešen bezsvárově, což celé koncepci dodá větší strukturální integritu. Prostředí kabiny bude nasvěcovat nafialovělé LED osvětlení, pomáhající vytvořit klidné prostředí, které je optimální pro koncentraci kosmonautů.

Kromě toho nový CST-100 modul bude vybaven mnoha hi-tech novinkami, jako je například zvýšená teplotní ochrana zařízení, dotykové tablety a mnoha dalšími prvky zvyšujícími bezpečnost a komfort posádky transportního plavidla.

Nové vesmírné plavidlo bude podle kosmického programu vypuštěno na zkušební lety v roce 2016.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck