Japonská Coca Cola začne používat LED v nápojových automatech

Ekologie vládne světem a LED diody tomu mohou napomáhat. Japonská pobočka amerického výrobce limonád Coca Cola se rozhodla instalovat do svých výdejních automatů LED osvětlení. Zřejmě i kvůli tomu, že limonády z jejich produkce nemají obecně dobrou pověst s ohledem na zdraví, snaží si tato firma budovat co nejlepší ekologickou pověst. V automatech se LED začnou objevovat od roku 2012.

LED osvětlení se bude používat především díky své velmi nízké spotřebě energie. Dle odhadů Coca Coly by se spotřeba výdejních automatů měla snížit až o 70 %.

Tento krok směrem k ekologičtějšímu provozu navazuje na předchozí činy společnosti vedoucí k ekologickému provozu výdejních automatů. Coca Cola již například využívá napájení a chlazení solárními panely, které neprodukují fluorouhlovodíky (HFC), což jsou látky nešetrné k životnímu prostředí.

Svůj ohled na planetu Zemi ale demonstruje i konkurence. Ústřední protivník Coca Coly na trhu, společnost PepsiCo, představil před nedávnem nové ekologické PET lahve. Jejich nové plně recyklovatelné PET lahve jsou vyráběné stoprocentně z přírodních materiálů.

Nezbývá než doufat, že neekologické výdejní automaty ve školách a na nádražích v České republice v blízké době nahradí právě tyto moderní přístroje.

Zdroj: independent.co.uk

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck