IR LED pomohou při skenování duhovky v telefonech

Tomáš | Zajímavé využití LED | 14.9.2016

Společnost Osram má v úmyslu převést část svých prostředků vyčleněných na vývoj LED technologie na IR LED pro skenování očí. Na tento segment tlačí hlavně zástupci bank spolu s výrobci chytrých telefonů,

Podle neoficiálních informace německý gigant hodlá investovat na 100 mil. Eur (cca 2,7 mld. Kč) ve svém závodě v Regensburgu, kde firma vyrábí LED čipy. Obecně se očekává, že společnost Osram bude přesouvat své investice ze svého malajského závodu právě do regensburgské fabriky.

Systém skenování duhovky používá infračervené LED vyzařující na vlnové délce v rozmezí 700-900 nm. Osvětlená duhovka je pak snímána kamerou telefonu, která zachytí duhovkové vzory. Duhovka, která má asi 244 rozpoznatelných bodů, což je 10 krát více než u otisku prstu, zůstává u člověka neměnná po celou délku života. Celý systém tak zajišťuje větší bezpečnost a spolehlivější výsledky ověření. Dosavadní hlavní překážkou bránící masovému využití byla cena systému.

Hlavním odběratelem nové technologie by měl být významný výrobce chytrých telefonů společnost Samsung, která ve své nejnovější vlajkové lodi Samsung Galaxy Note 7 funkci skenování duhovky zahrnula jako standard. Stejná funkce se očekává i u dalších výrobců, speciálně u hlavního konkurenta společnosti Apple.

Dle analýzy magazínu LEDinside by do roku 2020 globální dodávky telefonů s funkcí rozpoznání duhovky a obličejových rysů mohly dosáhnout objemu 400 mil. jednotek.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 4.80)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck