IR LED jako možná léčba válečných nemocí?

Tomáš | Zajímavé využití LED | 5.6.2015

Výzkumníci z Boston Health Care System dosáhli slibných výsledků u testovacích programů sledujících vliv světelných účinků na funkci mozku válečných veteránů z Perského zálivu, pomocí speciální helmy s IR LED.

Světelná IR léčba, prokazatelně zvyšuje výskyt oxidu dusnatého v osvětlené tkáni, který zapříčiňuje lepší průtok krve v daném místě.

Dle vyjádření Dr. Margaret Naesera, vedoucího výzkumu, prozatím všechny aplikace světelné léčby vedly pouze k odbourání bolestí nebo léčbě ran. Použitá metoda je revoluční v tom, že zkoumá využití světelných diod na zatím neprobádanou oblast mozku.

Aplikace IR LED osvětlení zvyšuje průtok krve v mozku a rovněž se zdá, že osvětlení působí na nemocné buňky, konkrétně na mitochondrie (membránová organely) produkující ATP. Infračervené LED podněcují tyto buňky k jejich větší tvorbě, které, dle vyjádření Dr. Naesera, vede k jasnějšímu a ostřejšímu myšlení.

Poškození mozku způsobené explozí, vystavením pesticidů nebo jiným neurotoxinům mohlo vést k narušení mitochondrií v mozku. Dr. Naeser doufá, že světelná léčba spolu s další kognitivní rehabilitací může pomoci vytvořit nové neuronové sítě, a tak přinést revoluční léčbu.

Nedávno uskutečněné studie přichází s pozitivními výsledky v oblastech výkonné a verbální funkce a také zlepšení v schopností učení se a zapamatování. Dobrovolníci rovněž hlásí zlepšení spánku a úbytek posttraumatických příznaků.

Naeser věří, že IR LED helma přinese kromě pomoci válečným veteránům, také možný potenciální prostředek léčby depresí, mrtvic, demence, či autismu.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (7 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

3 komentáře »

 1. prosím,asi to slovo vidíte poprvé,ale mitochodrie

  Comment by benda — 5.6.2015 @ 23:19

 2. Omlouvám se, ale řekl bych, že to N tam naopak patří ;)

  Comment by Janek — 6.6.2015 @ 20:56

 3. https://cs.wikipedia.org/wiki/Mitochondrie

  Benda když děkám chytrého, tak něco musím vědět

  Comment by ach — 10.7.2015 @ 13:40

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck