Reklama

 

Inovativní obrazový senzor pro autonomní vozidla

Tomáš | Zajímavé využití LED | 10.2.2018

Společnost ON Semiconductors představila produktovou řadu obrazových senzorů určených pro autonomní aplikaci řízení vozidel a pokročilého řízení ADAS.

Nová produktová řada nabízí výrobcům robustní produkty založené na společné platformě s velkou škálou funkcí. Senzory mají rozlišení od 8,3 MP do 1,2 MP a při slabém osvětlení až 4,2 μm pixelů. Mezi další prvky patří funkce ASIL-C, vysoce dynamický rozsah HDR nebo kybernetické zabezpečení s celkovou redukcí velikosti balení.

Tři zástupci nesoucí označení AR0820AT, AR0220AT a AR0138AT  tak vytváří produktovou řadu, která bude vhodná pro autonomní vozidla budoucnosti. Výrobci automobilů potřebují širokou škálu čipů pro jejich segmentaci ve svých různých produktových řadách.

V současné době se automobilový průmysl pohybuje na škále autonomie číslo 2, což je stupeň aktivní podpory bdělosti řidiče (nouzové autonomní brždění, adaptivní tempomat, udržování směru v jízdních pruzích atd.). Nové čipy mohou výrazně pomoci s rozlišovací kvalitou těchto senzorů a to hlavně za zhoršených světelných podmínek. Kybernetické zabezpečení umožňuje spolehlivé propojení všech kamer okolo vozidla k centralizovanému systému, kde musí data procházet mezi kabely a procesorem.

Dle vyjádření Rosse Jata, manažera divize ON Semiconductors, je společná škálovatelná platforma senzorů velkou výhodou pro výrobce aut, jelikož výrazně efektivněji a rychleji může poskytnout potřebné funkce pro autonomní vozidla a tak dopomáhá vývoj posunout dopředu.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (2 hlasováno, průměr: 4.50)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck