Holandsko vybudovalo unikátní LED cyklostezku

Tomáš | Zajímavé využití LED | 29.12.2014

Holandské město Einhoven představilo jedinečnou podsvícenou cyklostezku, inspirovanou věhlasným malířem Vincentem Van Goghem, kterému je tematicky věnován následující rok 2015, připomínající 125 let od jeho úmrtí.

Na projektu realizace se podílel přední holandský umělec Daan Roosegaarde ve spolupráci se společností Heijimans, která dodala inovativní technologii SMART Highway, představující potenciální budoucnost osvětlení dopravních cest. Cyklostezka je osazena tisíci LED světelnými kameny, které v noci vytvářejí mimořádný estetický zážitek, inspirovaný jedním z nejznámějších obrazů Vincenta Van Gogha, The Starry night (Hvězdná noc).

Nová cyklostezka je umístěná ve východní části oblasti Brabant, domovské krajiny Vincenta Van Gogha, kde vzniklo hned několik významných děl, ovlivněných okolním prostředím. Samotná cyklostezka bude působit jako turistická spojnice mezi současným designem, moderní technologií a významným kulturním odkazem.

Na realizaci se podílelo hned několik partnerských organizací a spolků, které dohromady do výstavby investovaly částku 700 000 EUR (zhruba 20 mil. Kč).

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (9 hlasováno, průměr: 4.89)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck