Ford zkonstruoval chytré LED osvětlení

peta | Zajímavé využití LED | 31.7.2015

Americký výrobce automobilů, společnost Ford Motor Company, představila speciální chytré LED osvětlení automobilů. To zajišťuje ve spolupráci s inteligentním řídící jednotkou, vysoce bezpečný systém, který dokáže předejít a zabránit mnoha rizikovým situacím a zároveň zvyšuje komfort z jízdy.

Systém je vybaven čelní kamerou, která dokáže rozpoznat značky, a tak přizpůsobit šíři světelného paprsku aktuální dopravní situaci, například na kruhových objezdech či křižovatkách.

Dalším zajímavým prvkem je možnost zapamatování cest v součinnosti s GPS modulem, čímž dochází k včasnému osvětlení ohybů silnic a dalších možných překážek. Systém je rovněž vybaven speciální infračervenou kamerou, která dokáže rozpoznat chodce, cyklisty či zvěř a včas na možné nebezpečí upozornit. Takto lze v jednom momentě vyhodnotit až 8 nebezpečí, dva nejvíce rizikové objekty jsou osvětleny pomocí speciálních LED a navíc zobrazeny na obrazovce u řidiče.

Celý systém je vybaven LED světlomety, poskytujícími simulaci denního světla, řidič může volit jeden ze 7 režimů intenzity a sytosti světla, pro ideální kvalitu osvětlení za daných jízdních podmínek. Dalším prvkem je speciálním adaptivní systém eliminující oslnění ostatních aut, při zachování maximálního možného světelného standardu pro řidiče. Samozřejmostí je také režim automatického vypnutí dálkových světel při detekci protijedoucího vozidla.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 4.80)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck