Fasáda korejského nákupního centra osvětlena pomocí 22000 LED svítidel

Obchodní centra jsou všude po světě prostředkem realizace těch nejzajímavějších architektonických nápadů. Nemusíme ale zmiňovat pouze slavný obchodní dům Selfridges od Jana Kaplického v Birminghamu. V korejském Cheonanu postavili obchodní dům, jehož fasáda o rozloze 12 600 m2 je kompletně celá vytvořená z LED svídidel.

Podobný projekt již v Koreji existuje. Fasádu obchodního domu v Soulu pokrývá 5 000 LED svítidel. V Cheonanu ovšem došli architekti mnohem dále. Nejen že obchodní dům zdobí zvenčí 22 000 LED svítidel, ale jejich svit je programovatelný, takže obchodní dům působí zvenčí jako živoucí organismus, který se neustále proměňuje. Především v noci tak přináší pohled na tento obchodní dům neobyčejný zážitek.

Architektonický projekt připravilo studio UNStudio. Design osvětlení poté připravila německá společnost a. g. Licht. Samotnou montáž 22 000 LED svítidel zajistila rakouská společnost Zumtobel Lighting GmbH.

Zajímavostí, která umožňuje vytváření zvláštních světelných efektů, je „dvouvrstvá“ konstrukce fasády. Zdi jsou vytvořeny z vertikálních hliníkových panelů a speciálně vyrobených trojúhelníkových skel, která jsou vybavena LED RGB reflektory. Z těch se světlo přenáší na vnitřní, hliníkovou část, ze které se odráží zpět na vnější fasádu. Díky této rafinované konstrukci nedochází k oslňování pozorovatelů.

Jednotlivé LED diody jsou kontrolovány systémem DMX. Zumtobel použil na fasádu 12 399 RGB LED s výkonem 3.6W a 10 000 bílých LED s výkonem 1.2W.

Na to, jak obchodní centrum v Cheonanu vypadá v reálu se můžete podívat na Youtube.

Zdroj: ledsmagazine.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck