Cree LED osvětlují multimediální fontánu v polské Wroclawi

jirik | Zajímavé využití LED | 2.11.2009

Cree LED modulPolský specialista na LED osvětlení firma Lediko se podílela na rekonstrukci multimediální fontány v polské Wroclawi.

fontána wroclawFontána je situovaná v historickém centru města poblíž památek zapsaných na seznamu UNESCO. Po letošní rekonstrukci patří se svou plochou 10000 metrů čtverečních k největším multimediálním fontánám na světě.

Fontána sestává z celkem 300 různých vodních trysek, které vyhánějí vodu až do výšky 40 metrů, nebo dokáží vytvořit obrovskou vodní stěnu, která slouží jako projekční plocha pro laserovou show. U každé z trysek jsou umístěna vodotěsná osvětlovací tělesa, která sestávají z 12-16 barevných RGB LED.

fontána wroclaw 2Na celou fontánu bylo v osmi stech osvětlovacích tělesech použito celkem 6500 výkonných LED od amerického výrobce Cree. Jedná se zvláště o barevné LED z řady XR-C osazené optikami od finského výrobce Ledil.

Celkový příkon osvětlovací soustavy je 14kW. Proti ekvivalentnímu řešení s halogenovými žárovkami a barevnými filtry je spotřeba přibližně 10x nižší.

Zdroj: Led-professional.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (11 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck