Chytrá LED žárovka bude monitorovat staré lidi

Tomáš | Zajímavé využití LED | 28.11.2014

Japonská společnost Union Tool plánuje realizovat zajímavý systém osvětlení, který pomocí LED svítidel vybavených radarem bude monitorovat starší lidi.

Tento systém stropního osvětlení bude moci ihned detekovat náhle změny u osob v místnosti, jako například pád, stav dýchání nebo spánku. Na rozdíl od současně používaných sledovacích kamer, nové zařízení bude odbourávat u sledovaných lidí stres a pocit nepohodlí z nápadného monitorovacího zařízení.

Společnost CQ-S NET ve spolupráci se společností Panasonic vyvinula a zároveň si nechala patentovat nejdůležitější části monitorovacího systému. To se skládá z radarového zařízení o frekvenci 24 GHz a bezdrátového LAN čipu uloženého uvnitř LED lampy.

Systém je založen na měření vzdálenosti mezi lampou a hlavou starších osob na ploše o rozloze zhruba 13 m2(při výšce stropů 3 m). Odrážené světlo radarového zařízení předává výsledky prostřednictvím bezdrátové sítě na centrální server, který je neustále vyhodnocuje. Když sledovaná osoba náhle změní svoji polohu, například pádem, systém zaznamená náhlou změnu vzdálenosti a předá tuto informaci zodpovědné osobě. Zařízení dokáže sledovat také stav dýchání u monitorované osoby, vzhledem k tomu, že při dýchání se mění poloha hrudníku zhruba o cca 3mm, které toto zařízení může rovněž zaregistrovat.

Přenosové a přijímací zařízení bylo integrováno pomocí CMOS technologie, která umožnila maximální zmenšení čipu na velikost použitelnou do LED osvětlení.

Společnost Union Tool očekává, že o nové zařízení, které bude k dostání od září roku 2015, budou mít zájem hlavně domy s pečovatelskou službou.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (10 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck