Chytrá LED svítidla jako cesta k efektivní výrobě

Tomáš | Zajímavé využití LED | 13.7.2016

Jeden z velmi náročných výrobních procesů je kompletace plynových turbín a kompresorů do elektráren. Jelikož samotné výrobky jsou složeny z jednotlivých dílů, při jejichž kompletaci se využívá teplotní roztažnosti materiálů (jeden díl se ochladí a druhý zahřeje), tak celý výrobní proces vyžaduje maximální preciznost a jednotnou teplotu prostředí. Jinak by mohlo dojít ke špatnému spasování jednotlivých dílů. Jen malá teplotní odchylka může v důsledku znamenat obrovské náklady na její opravu.

Společnost GE a Intel přicházejí na trh s inteligentním řešením v podobě “smart LED systému” se zabudovanými teplotními senzory, který dokáže vyhodnocovat teploty z různých montážních prostředí. Společnost Tata Consultancy Services poskytla do systému softwarové cloudové řešení, které dokáže analyzovat data a vytvářet vizualizační počítačové modely.

Celý funkční sytém je založený na teplotních senzorech integrovaných v LED svítidlech osvětlujících výrobní halu. Systém tak dokáže vyhodnocovat teploty jednotlivých komponentů turbín a poskytnout zaměstnancům informace, kdy je bezpečné pokračovat ve výrobním procesu. Toto inteligentní řešení tak může ušetřit stovky tisíc dolarů a rovněž urychlit výrobní proces.

Dle vyjádření Tony Neal-Gravese, manažera průmyslové divize Intel, jsou právě svítidla ideálním nosičem různých senzorů, v rámci celé USA je více jak 7 miliard pevných svítidel, kde je velmi snadné přidat senzory a tak získávat potřebná data.

Od začátku roku 2017 společnosti očekávají rozmach této technologie i v dalších odvětvích, kde může být kromě teploty sledována i vlhkost vzduchu, množství CO2 a další potřebné hodnoty.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (4 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck