Červené LED jako pomocník v boji s nadváhou?

Tomáš | Zajímavé využití LED | 30.9.2015

Před několika týdny vzbudila na internetu rozruch známá americká herečka Jesica Alba s její revitalizační metodou péče o pokožku založenou na LED technologii. Využití LED technologie v oblasti krásy a zdraví ovšem skýtá mnohem větší potenciál i v oblasti hubnutí.

Lékař a ředitel floridské instituce Smart for Life, Sasson Moulavi, využívá červené LED s vlnovou délkou 635 nm k pomocné léčbě pacientů s obezitou. Dle jeho vyjádření nejsou červené LED zázračným lékem na obezitu, dietáři v léčebné kůře musejí dodržovat přísné denní kalorické limity okolo pouhých 1200 cal. Neinvazivní léčba pomocí LED v kombinaci s redukcí příjmu pomáhá pacientům zhubnout za měsíc okolo 15 liber (6,8 kg) a zmenšit objem pasu až o 10 cm (po cca 3-4 procedurách).

U klasické liposukce, kde je tuk operativně odstraněn z jedné části těla může dojít k recidivě v části jiné. Osvěcování pomocí červených LED údajně komplexně zmenšuje objem tukových buněk a zároveň pacienti nemusejí podstupovat bolestivou operaci, která vyžaduje dlouho dobu rekonvalescence.

Nová metoda hubnutí pomocí LED ovšem nepatří k těm nejlevnějším, jedna léčebná procedura vyjde zhruba na 300 USD (7000 Kč).

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (7 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck