Apple a Sony představí AR brýle

Dle analytika Ming-Chi Kua, technologický gigant Apple plánuje představit svůj první AR headset s 4K Micro OLED technologií ve 4Q roku 2022. V roce 2023 by měly světlo světa spatřit také nové AR brýle.

Souprava rozšiřující realitu bude mít údajně výkon srovnatelný s Mac výrobky a bude ovladatelná bez vazby na chytrý telefon. Informace o vývoji AR technologie od společnosti Apple se šíří již několik let. Minulý rok byla uveřejněna informace o spolupráci Sony a Apple na vývoji mikrodisplejů, kdy společnost TSMC bude výrobním partnerem a SONY bude dodávat OLED a proprietární technologie.

Společnost Apple, ale není jediná která chce masově rozšířit novou virtuální technologii na trh. Pokud jde o vývoj Micro LED v jiných technologických společnostech – Vuzix, podznačka TCL Leiniao a Xiaomi oznámily příchod chytrých Micro LED brýlí nebo AR zařízení. Čínští a zahraniční výrobci, včetně SmartVision, Leyard, Visionox a JBD rovněž začali vyvíjet technologie zobrazení pomocí Micro LED.

Na alternativní technologii OLED se zase zaměřují společnosti VR EM3, která oznámila prototyp brýlí Micro OLED VR. Technologičtí giganti Samsung, Sony a BOE začaly vyvíjet Micro OLED displeje spolu s Huynew Technology a Sidtek, které představily Micro OLED AR/VR zobrazovací moduly.

Lze tedy očekávat, že další roky budou ve znamení masivní propagace virtuální a rozšířené technologie založené na OLED a Micro LED technologii.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (1 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck