Philips rozšiřuje výrobu OLED v Evropě

jakub | Výrobci OLED | 22.6.2011

Společnost Royal Philips Electronics oznámila, že investuje dalších 40 milionů eur na rozšíření výrobních kapacit OLED osvětlení v německých Cáchách. Firma si od tohoto kroku slibuje podporu rychle rostoucího podnikání společnosti v oblasti OLED technologií a zvýšenou dostupnost OLED modulů pro komerční využití. Plné kapacity by pak podnik, který byl původně postaven jako pilotní verze výrobní linky, měl dosáhnout v roce 2012.

Osvětlovací OLED panely vyzařují velmi příjemné měkké difuzní světlo a zároveň jsou energeticky efektivní. Nabízí se široké spektrum využití od osvětlení veřejných prostor po moderní, designově zajímavé produkty do domácností. Podle Rene van Schootena, generálního manažera společnosti Philips Lightning, jsou OLED díky své malé tloušťce předurčeny pro zabudování do nábytku, stěn, stropů či podlah, kam by jiné druhy osvětlení šlo jen obtížně instalovat.

Philips také otevřel Lumiblade Creative Lab, kam pozval výrobce osvětlení, designéry a další kreativce, aby si na vlastní kůži vyzkoušeli práci s OLED technologiemi. Philips v dnešní době buduje vývojová centra a navazuje spolupráci s firmami zabývajícími se OLED po celém světě, například s CERTI institutem v brazilském Florianopolis a dalšími.

Zdroj: philips.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (6 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck