Největší instalace OLED panelů na světě

Společnost SLT Asia, zaměřená na realizaci techniky pro zábavní účely, dokončila projekt výstavby dynamicky proměnného osvětlení interiéru za pomocí OLED panelů ve VIP clubu Providence nacházející se v jihoasijském státě Malajsie v hlavním městě Kuala Lumpur.

OLED panely vytváří přirozeně rozptýlené světlo z rovinné plochy, do klubu byly použity panely o rozměrech 74mm*74mm, které i přes poměrně malé rozměry dosahují vyšších pořizovacích nákladů než klasické LED panely. Pro osvětlení nočního klubu bylo použito na 1680 OLED panelů Philips Lumiblade, jedná se tak o vůbec největší instalaci OLED panelů na světě.

Projekt instalace světelných panelů není fascinující jen pro svůj mimořádný rozsah, ale také pro obrovské náklady, které ovšem nebyly přesně vyčísleny. Hrubou představu může utvořit vyjádření Thomas Dietmara, mluvčího společnosti Philips, který poukázal na loňský projekt instalace 384 panelů v berlínské bance v Německu, který vyšel na zhruba 130 000 USD (2,6 mil. Kč), ovšem i přes znatelný meziroční pokles cen OLED panelů, náklady v nočním klubu Providence jistě tuto částku výrazně přehouply i díky použití speciální řídící jednotky pro dynamické změny osvětlení.

Dle vyjádření majitele podniku Provident, Ashwina Prakashe, bylo OLED osvětlení jasnou volbou i přes jeho vyšší pořizovací náklady. Vidět OLED panely v akci je nevšední zážitek, který přinese všem návštěvníkům klubu nezapomenutelnou vzpomínku, výsledek můžete posoudit sami na tomto videu.

Zdroj: ledsmagazine.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (7 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck